Welcome! Anonymous

Pokarmy własnej produkcji

żywienie, wyposażenie akwarium, rośliny i obsada w akwarium z dyskami , przygotowanie wody dla dyska

Pokarmy własnej produkcji

Postautor: Szybki » 25 kwietnia 2013, 14:37

Przy przemyślaniu tematu karmienia dyskowców mamy często dylemat, jakiego rodzaju pokarm używać, który spełni nasze i ryb wymagania. Jak wiadomo każda ryba ma inne potrzeby, wywodzi się z innego środowiska i pobiera pokarm o innych właściwościach. Przy pokarmach suchych jesteśmy zdani na składniki stałe jaki się znajdują które bardzo często nie są wystarczające dla naszych podopiecznych. Na ratunek przychodzą nam pokarmy które możemy zrobić sami tzw miksy / mixy które poprawnie przygotowane w dużej mierze spełniają wymagania ryb dzięki czemu rosną zdrowo i szybko.

Pokarmy tego typu wbrew pozorom robi się w bardzo łatwy sposób i nie ma w tym niczego skomplikowanego.
Podstawowym składnikiem większości tego typu pokarmów jest serce wołowe ostatecznie indycze, składnikiem nie mniej ważnym są warzywa głównie szpinak który ma w sobie bardzo dużo żelaza, lecz czasami również używa się innych warzyw. Ja do tego dodaję banana i nieodzowny dodatek pokarmu to witaminy, najpopularniejszy chyba w tym przypadku jest vibovit, ząbek czy dwa czosnku (zależy od ilości przygotowywanego jedzenia). Fajnym uzupełnieniem są również ryby, owoce morza czy krewetki choć ze swojego doświadczenia wiem że kalmary średnio smakują przynajmniej moim rybom. Często dodaję się też pokarmu granulowanego lub spiruliny szczególnie jeśli ryby nie chcą tego jeść oddzielnie, u mnie niema tego problemu więc takie coś sobie odpuszczam. Wszystkie te produkty mielimy najlepiej kilka razy, odsączamy nadmiar wody i dodajemy na koniec rozrobionej żelatyny by to wszystko scalić. Taki pokarm kładziemy do torebek i zamrażamy.
Oczywiście nie można karmić ryb tylko tego typu jedzeniem, może to powodować zaparcia, otłuszczenie wątroby więc przede wszystkim dbajmy o zróźnicowane jedzenie a ryby będą szczęśliwe :)

Jeśli ktoś by chciał dokładnie zobaczyć taką "produkcję" to ten film będzie idealnym uzupełnieniem:
Szybki
Super Zaawansowany

Gadu-Gadu: 7928048

Re: Pokarmy własnej produkcji

Postautor: Regus » 25 kwietnia 2013, 18:55

Ja do swojej mieszanki daję serca wołowe , krewetki , szpinak, marchew, vibovit dla dzieci , czosnek czasami banan i bez żelatyny .
Obrazek
Awatar użytkownika
Regus
Zaawansowany Akwarysta

Wróć do Ogólny